بلاگ

چگونه گوشی موبایل خود را فعال سازی کنیم

چرا باید در لحظه خرید دستگاه فعال سازی موبایل صورت بگیرد؟

هنگام خرید گوشی موبایل حتما در لحظه خرید در حضور فروشنده با کد فعال سازی آنرا فعال سازی نمائید.در صورتی که گوشی خود را فعال سازی نکنید آنتن دستگاه پس از مد کوتاهی قطع شده و هرگونه عواقب ناشی از این موضوع، بر عهده خریدار می باشد.مثلا اگر از شناسه(IMEI)سوء استفاده شود و شناسه جعلی مشابه با شناسه (IMEI) دستگاه خریداری شده در شبکه مشاهده شود ، در صورتی که فرایند فعال سازی گوشی موبایل توسط خریدار انجام نشده باشد،کلیه حقوق قانونی از جمله حق استفاده از دستگاه برای مالک قبلی دستگاه در نظر گرفته خواهد شد.

در این صورت شما که دستگاه را خریداری کرده اید ولی انتقال مالکیت انجام نداده اید،متضرر اصلی خواهید بود.لذا توصیه می گردد حتما فرایند فعال سازی در لحظه خرید دستگاه و در حضور فروشنده انجام گیرد.

کد فعال سازی را از کجا بگیریم؟

باتوجه به گوشی که خریده اید کد فعال سازی را می توانید به روش های زیر به دست بیاورید.

۱.برای دستگاه‌های آکبند قانونی، کد فعال سازی روی جعبه یا کارت گارانتی، چاپ شده است. در غیر این‌صورت می‌توانید ضمن تماس با شرکت واردکننده که در استعلام اصالت سامانه همتا نمایش داده می‌شود، نسبت به مطالبه در خصوص عدم وجود کدفعالسازی بر روی کارت گارانتی اقدام کنید. برای مشاهده شماره تماس شرکت‌های واردکننده می‌توانید صفحه اطلاعات گارانتی ثبت شده در سامانه جامع گارانتی را ملاحظه نمایید.

۲.برای دستگاه‌های ثبت مسافری شده، کد فعال سازی در پیامک تأیید درخواست و کارتابل مسافر وجود دارد (دقت داشته باشید این دستگاه ها صرفا برای استفاده شخصی مسافر هستند و نباید مورد استفاده تجاری قرار گیرند).

۳.برای دستگاه‌های کارکرده (دست دوم) که انتقال مالکیت داده می‌شوند، کد فعال سازی در پیامک با سرشماره HAMTA ذکر شده است.

لازم به ذکر است که دادن کد فعال سازی، به هیچ عنوان هزینه ای ندارد و فروشنده موظف است که آنرا به خریدار بدهد.

طریقه فعال سازی گوشی موبایل

هر دستگاهی که به فعال سازی(آکبند،انتقال مالکیت داده شده،دارای درخواست مسافری تایید شده) نیاز داشته باشد باید از طریق سامانه همتا با وارد کردن شناسه (IMEI)،شماره سیم کارت و کد فعال سازی،برای سیم کارت مورد نظر فعال سازی شود.

برای فعال سازی ابتدا لازم است که به سامانه همتا متصل شویید.

با سه روش زیر می توانید به سامانه همتا متصل شویید و فرایند فعال سازی گوشی موبایل خود را انجام دهید.

۱.سایت اینترنتی به آدرس www.hamta.ntsw.ir

۲.کد دستوری #۷۷۷۷*

۳.اپلیکیشن همتا

در آموزش هاکرین مراحل انجام فرایند فعال سازی گوشی موبایل یا استفاده از کد دستوری #۷۷۷۷* ارائه می شود.

مرحله اول:

در ابتدا با سیم کارت دلخواه کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره گیری کرده و گزینه تماس را بزنید.

مرحله دوم:

عدد ۲ را بفرستید تا گزینه فعال سازی انتخاب شود.

مرحله سوم:

در مرحله بعد شناسه(IMEI)گوشی که میخواهید آنرا فعال سازی کنید وارد نمایید.

شناسه(IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #۰۶#*، قابل‌ مشاهده است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید ۱۵ رقم ابتدایی این شناسه(IMEI)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و …) استفاده شود.

مرحله چهارم:

در این مرحله شماره آن سیمکارتی که میخواهید گوشی را با آن فعال سازی کنید وارد نمایید.

مرحله پنجم:

در این مرحله باید کد فعال سازی را وارد کنید که ۶ رقمی است و با صفر شروع نمی شود.

مرحله ششم:

در این مرحله پیامی به شما نمایش داده می شود که در آن شناسه(IMEI) و شماره سیمکارت وارد شده نشان داده شده است.در صورتی که اطلاعات این پیام مورد تایید شماست عدد ۱ را وارد کنید.

مرحله هفتم:

در مرحله پایانی پیامی برای شما نشان داده می شود که بیان می کند دستگاه شما با شناسه(IMEI)با موفقیت فعال سازی شده است.این پیغام به صورت پیامکی نیز برای شما ارسال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *