بلاگ

چگونه گوشی خیس شده رو خشک کنیم!

امروزه، تلفن های موبایل به همراه همیشگی ما تبدیل شده اند و در هر شرایط و موقعیتی با ما هستند، خطرات فراوان و متفاوتی نیز آنها را تهدید می کنند، یکی از این تهدیدات، خیس شدن گوشی موبایل است.در این آموزش با هاکرین همراه باشید تا راهکارهای لازم برای نجات گوشی خیس شدتون رو یاد بگیرید.

درصورتیکه گوشی موبایل از طریق تماس با آب یا مایعات خیس شود، با انجام اقدامات و رعایت نکاتی می توانید از سرایت بیشتر آب یا مایعات به بخش های مختلف گوشی جلوگیری کنید و گوشی خود را حفظ و با کمترین آسیب، آن را خشک کنید.

اولین کاری که باید بعد از ریختن هرگونه مایعات روی گوشی یا غوطه ور شدن در آنها باید انجام دهید سریع خارج کردن گوشی از آنها است.

۱) به هیچ وجه گوشی را تا اطمینان کامل از خشک شدن آن، روشن نکنید، چرا که ممکن است آسیب زیادی ببیند. درصورتیکه تلفن همراه روشن است، آن را خاموش کنید.

۲) هیچ گونه رابط یا شارژر را به گوشی متصل نکنید.

۳) به هیچ وجه با گوشی کار نکنید و هیچ دکمه ای را فشار ندهید.

۴) به هیچ وجه گوشی خیس شده را تکان ندهید تا آب یا مایعات به قسمت های مختلف آن سرایت نکند.

۵) از رساندن حرارت به گوشی خودداری کنید و به هیچ وجه از وسایل برقی مانند سشوار یا مایکروویو برای خشک کردن گوشی استفاده نکنید تا آسیب بیشتر نبیند.

۶) به هیچ وجه روی هیچ قسمتی از گوشی فوت نکنید و گوشی و تمامی اجزای آن را از جریان هوا دور نگهدارید تا آب یا مایعات به قسمت های مختلف آن سرایت نکند.

۷) گوشی را تکان ندهید تا آب یا مایعات به قسمت های مختلف آن سرایت نکند.

۸) تمامی اجزای گوشی اعم از باتری، سیم کارت ها، کارت حافظه جانبی و هر آنچه که توسط کاربر قابل جداسازی است را از آن خارج کنید و بر روی یک دستمال یا پارچه خشک قرار دهید تا رطوبت آنها گرفته شود.

۹) بدنه گوشی را به سرعت با یک دستمال یا پارچه خشک و لطیف خشک کنید تا حداقل رطوبت به داخل آن سرایت کند. با استفاده از یک وسیله مکنده با قدرت بالا مانند جارو برقی، تمامی آب را از گوشی خارج کنید.

پس از اینکه کاملاً از خشک شدن گوشی مطمئن شدید، ابتدا آن را به شارژر متصل و سپس، روشن و با آن کار کنید. با تماس گرفتن با یک مخاطب، پخش موسیقی و کار با بخش های مختلف گوشی از سالم بودن آن مطمئن شوید. درصورتیکه تلفن همراه به هر دلیلی روشن نشد یا یک یا چند بخش از اجزای آن به درستی کار نکرد، حتماً به یک تعمیرکار متخصص مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *