بلاگ

چگونه می توان بر روی یک فایل در ورد(word)رمز عبور قرار داد؟

برای ایمن سازی محتویات اسناد تولید شده در برنامه ورد،می توان به آنها رمز عبور اضافه کرد.وقتی شما این کار را انجام دهید و به فایلی که در مایکروسافت ورد ساخته اید رمز اضافه کنید هر کاربر برای باز کردن آن باید رمز عبور آن را وارد نماید.در این مطلب به شما آموزش می دهیم که چطور می توان با استفاده از ویژگی داخلی نرم افزار مایکروسافت ورد،روی فایل های خود رمز عبور قرار دهید.با هاکرین همراه باشید.

مراحل رمز گذاری یک فایل ورد

برای انجام رمز گذاری در ابتدا باید فایل خود را با برنامه مایکروسافت ورد باز کنید و وقتی فایل شما باز شد در قسمت سمت چپ بالای ورد روی گزینه فایل(File) کلیک نمایید.

از قسمت نوار کناری سمت چپ گزینه اطلاعات (info) را انتخاب نمایید.

در قسمت سمت راست روی گزینه Protect Document > Encrypt with Password کلیک کنید.

در این مرحله کادر رمز گذاری سند (Encrypt Documennt) باز می شود.در اینجا روی گزینه رمز(Password) عبور کلید کرده و رمز عبوری را که می خواهید برای محافظت از سند خود استفاده کنید،تایپ نمایید.سپس روی OK کلیک کنید.

توجه کنید که بدون رمز عبوری که به فایل داده اید نمی توانید آنرا باز کنید پس آن رمز عبور را بهتر است در جای مناسبی ذخیره نمایید.

در کادر تایید رمز عبور (Confirm Password) روی قسمت ورود دوباره رمز عبور (Reenter Password) کلیک کنیدو همان رمز عبور را دوباره به آن بدهید.سپس OK را بزنید.

تغییراتی را که بر روی فایل انجام داده اید با کلیک بر روی گزینه ذخیره (Save) در قسمت نوار کناری سمت چپ ورد ذخیره نمایید.

اکنون تمام محتویات فایل شما توسط این رمز عبور محافظت می شود و هر بار که می خواهید وارد فایل خود شوید از شما رمز عبور خواسته می شود.رمز عبور خود را وارد کنید.

چگونه رمز عبور فایل ورد خود را حذف کنیم؟

بعدا اگر خواستید رمز عبوری را که به فایل ورد خود داده اید حذف کنید ابتدا فایل خود را با مایکروسافت ورد باز کنید،مراحلFile > Info > Protect Document > Encrypt with Password را انتخاب کنید. محتوای فیلد “رمز عبور (Password)” را پاک کنید و روی “OK” کلیک کنید. سپس، “ذخیره (Save)” را از نوار کناری سمت چپ انتخاب کنید.رمز عبور فایل شما از این طریق حذف می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *