ساعت هوشمند GTR Mini آمازفیت با عمر باتری 14 روزه معرفی شد

آمازفیت (Amazfit) در ماه سپتامبر گذشته، از ساعت هوشمند GTR 4 (یک ساعت هوشمند 46 میلی متری با صفحه نمایش بزرگ گرد 1.43 اینچی) رونمایی کرد. این شرکت اکنون نسخه کوچکتر این ساعت را با نام جی تی آر مینی (GTR Mini) معرفی کرده است. برای آشنایی بیشتر با این محصول جدید با هاکرین همراه باشید.

نسخه مینی نام خود را به دلیل شاسی کوچکتر 42 میلی متری خود دریافت کرده است، چراکه در مقایسه با مدل بزرگتر 12.4 میلی متری با وزن 34 گرمی، با اندازه شاسی 9.25 میلی متری و وزن 24.6 گرمی، باریک تر و سبک تر است. این ساعت دارای بندهای 20 میلی متری با مکانیزم آزادسازی سریع است (بند موجود از سیلیکون سازگار با پوست ساخته شده اند).

GTR Mini دارای یک صفحه نمایش 1.28 اینچی امولد با تراکم پیکسلی 326ppi است که همان وضوح صفحه نمایش نسخه بزرگتر است. لازم به ذکر است که هر دو ساعت عمر باتری تا 14 روز را وعده می دهند. با این حال مدل کوچکتر دارای یک باتری 280 میلی آمپر ساعتی است که چند ساعت طول می کشد تا به صورت کامل شارژ شود.

در حالی نسخه مینی، کوچکتر و ارزانتر است، اما تقریباً به اندازه GTR 4 توانایی دارد. این ساعت هوشمند دارای یک گیرنده GPS داخلی با آنتن دایره ای قطبی شده آمازفیت است که دریافت سیگنال را افزایش می دهد و در مجموع از 5 سیستم موقعیت یابی جهانی پشتیبانی می کند (توجه داشته باشید: مدل بزرگتر از موقعیت یابی دو باند نیز پشتیبانی می کند). باتری این محصول با ردیابی مداوم GPS می تواند تا 25 ساعت دوام بیاورد.

GTR Mini همچنین دارای بیش از 120 حالت ورزشی است و با دریافت گواهینامه 5 ATM مقاومت در برابر آب (50 متر)، می تواند در هنگام شنا نیز در دستان شما باشد. داده های تناسب اندام ثبت شده توسط ساعت را هم می توان با برنامه های گوگل فیت (Google Fit) و Apple Health و همچنین برنامه هایی مانند Strava ،Relive و Adidas Running به اشتراک گذاشت.

برای ردیابی سلامت، این ساعت به صورت 24 در 7، ضربان قلب و میزان اکسژن خود (SpO2) را پایش می کند. سنسور این ساعت به اندازه‌ای سریع است که عملکرد اندازه‌گیری با یک ضربه آن می‌تواند نتیجه را در کمتر از 15 ثانیه گزارش کند. ردیابی خواب نیز، خواب سبک، خواب عمیق و REM را تشخیص می دهد و همچنین در حین خواب می تواند مراقب هرگونه مشکل تنفسی باشد. وقتی از خواب بیدار شدید نیز، ساعت با به‌روزرسانی صبحگاهی (قابل تنظیم) از شما استقبال می کند.

GTR Mini مانند برادر بزرگتر خود، ZeppOS 2.0 را اجرا کرده که از برنامه های شخص ثالث پشتیبانی می کند. همچنین می‌توانید کارت‌های عضویت و باشگاه را از طریق برنامه Zepp اضافه و ویجت‌های میانبر مفیدی ایجاد کنید که می‌توانند به سرعت اطلاعات مهمی مانند لیست کارهای شما یا ساعت زنگ دار را نشان دهند. البته می توانید اعلان های گوشی خود را نیز در ساعت مشاهده کنید. همچنین لازم به ذکر است با وجود امکان برقراری تماس، هیچ بلندگو یا میکروفونی در آن وجود ندارد!

ساعت جی تی آر مینی (GTR Mini) آمازفیت به زودی با قیمت 135 دلار و در سه رنگ مشکی نیمه شب، صورتی مه آلود و آبی اقیانوسی در دسترس خواهد بود.