ردمی شارژ فوق سریع ۳۰۰ واتی را معرفی کرد؛ صفر تا صد در ۵ دقیقه!

ردمی چهار ماه پس از اینکه اولین برندی بود که از آستانه سرعت شارژ ۲۰۰ واتی عبور کرد، اکنون فناوری شارژ سریع ۳۰۰ واتی را معرفی کرده است. این برند زیرمجموعه شیائومی، با انتشار یک ویدیو اعلام کرد که این شارژر جدید می تواند، در کمتر از ۵ دقیقه شارژ یک گوشی هوشمند را از صفر به ۱۰۰ درصد برساند.برای جزئیات بیشتر با هاکرین همراه باشید.

این برند از گوشی هوشمند تغییر یافته ردمی نوت ۱۲ دیسکاوری با باتری ۴۱۰۰ میلی آمپر ساعتی (نسخه اصلی دارای سلول دوگانه ۴۳۰۰ میلی آمپر ساعتی) در یک محیط کنترل شده استفاده کرد. طبق این ویدیو، ۲ دقیقه و ۱۱ ثانیه طول می کشد تا دستگاه به شارژ ۵۰ درصدی برسد و در مدت ۵ دقیقه، باتری گوشی به شارژ ۱۰۰ درصدی می رسد.

این گوشی هوشمند برای حدود سه ثانیه سرعت شارژ ۲۹۰ واتی را دریافت می کند و سپس به نرخ شارژ آن کمتر (اما هنوز هم بسیار چشمگیر) می شود. البته سرعت ۳۰۰ واتی حداکثر مقدار تئوری است که این شارژر و باتری می توانند به آن برسند.

به گفته ردمی، این آداپتور با فناوری Double GaN عرضه می‌شود و “بیش از 50 محافظ ایمنی” دارد، اما همچنان اندازه آن بسیار کوچک است. چیزی که برند شیائومی نگفته این است که چه زمانی شاهد عرضه یک گوشی هوشمند واقعی با این فناوری در بازار آزاد خواهیم بود.