تفاوت اکتیو و نات اکتیو در گوشی های آیفون

احتمالا هنگام خرید گوشی های آیفون نو،واژه اکتیو یا نات اکتیو(یا نان اکتیو)را کنار اسم آن شنیده اید و زمانی که متوجه اختلاف قیمت بین این دو مدل شده اید از علت اختلاف قیمت بین این دو مدل گوشی کنجکاو شده اید.اگر قصد خرید آیفون را دارید با هاکرین همراه باشید تا تفاوت این گوشی ها رو مورد بررسی قرار دهیم.

تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو در چیست؟

در واقع هر گوشی آیفون که از پلمپ خارج شده و پس از روشن شدن،تنها یک بار مراحل راه اندازی و فعال سازی آن صورت گرفته باشد،یک آیفون اکتیو تلقی می شود.آیفون های اکتیو آیفون هایی هستند که هرگز روشن و راه اندازی نشده اند.آیفون هایی که با عنوان اکتیو به فروش می رسند هم در اکثر موارد نو بوده و برای فعال سازی آن پیش از ورود به ایران،در کشور مبدا یک بار روشن و راه انداری شده اند که با وجود اینکه یک بار این کار انجام شده،تاکنون در استفاده شخص دیگری نبوده است.

چرا همه آیفون ها به شکل نات اکتیو وارد نمی شوند؟

در اصل به علت تحریم ها و عدم حضور رسمی اپل در بازار کشور،هر کشور خارجی می تواند میزان مشخصی از سهم خریداری شده خود از آیفون ها را به واردکننده ایرانی بفروشد(آیفون هایی که به اسم نات اکتیو می شناسیم) که این تعداد از آیفون برطرف کننده نیاز کشور ما نیست.بنابراین برای دور زدن محدودیت های صادراتی و برای اینکه بتوان تعداد بیشتری آیفون خریداری و وارد کرد،باید این آیفون ها از پلمپ خارج و روشن شده تا با اتصال گوشی به شبکه،با آی پی کشور مبدا فعال سازی شوند(فرایند Activation). اینگونه است که اصلاحی به اسم آیفون اکتیو به وجود می آید.

نحوه تشخیص آیفون اکتیو و نات اکتیو

برای این کار پیش از جعبه گشایی و روشن کردن گوشی،باید وارد سایت Checkcoverage.apple.com شوید و IMEI دستگاه را در کادر مشخص شده وارد کنید.در زیر آن کدی که در سایت برایتان نمایش داده شده است وارد کرده و روی دکمه Continue کلیک کنید.

پس از این کار درصورتی که گوشی نات اکتیو باشد پیامی با عنوان Please Activate Your Iphone نمایش داده خواهد شد که از شما می خواهد،آیفون خود را اکتیو کنید.

z