احتمالا شیائومی ۱۳ اولترا به سنسور دوربین ۱ اینچی و شارژ فوق سریع ۲۰۰ واتی مجهز باشد

بعد از اینکه خبر عرضه شیائومی ۱۳ اولترا در بازار جهانی گوشی های هوشمند توسط مدیر عامل این شرکت منتشر شد،اکانت معتبر Digital Chat Station در یکی از شبکه های اجتماعی ، اطلاعات قابل توجهی درباره این محصول و برخی دیگر از اعضای خانواده آن ارائه کرده است.در ادامه توضیحات کارشناسان هاکرین را درباره آن بخوانید.

طبق ادعای این افشاگر، شیائومی ۱۳ اولترا محهز به سنسور دوربین اصلی ۱ اینچی،گواهینامه دوربین لایکا و همچنین پردازنده قدرتمند اسنپدراگون ۸ نسل ۲ خواهد بود.وضوح تصویر این سنسور اصلی ۲۰۰ مگاپیکسلی است که سنسور های تله فوتو و فوق عریض ۴۸ مگاپیکسلی آنرا همراهی خواهند کرد.

یکی از نوآوری های شیائومی قابلیت شارژ سریع آن می باشد که توسط این افشاگر،افشا شده است. از آنجا که شرکت شیائومی در تلاش است که تعداد گوشی های خود را با سرعت شارژ بالای ۱۰۰ وات افزایش دهد،گوشی شیائومی ۱۳ اولترا ممکن است قادر به پشتیبانی از سرعت شارژ بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ وات باشد.البته شیائومی قبلا مجوز فناوری شارژ سریع ۲۱۰ واتی را نیز دریافت کرده است،ولی گفته می وشود که این شرکت در نهایت از نسخه ۲۰۰ واتی در گوشی هوشمند شیائومی ۱۳ اولترا خود استفاده کند.به این دلیل که اکنون این فناوری بالغ تر از سرعت ۲۱۰ واتی است.

آزمایش های داخلی نشان می دهد که با استفاده از این مکانیسم شارژ، میزان شارژ باتری گوشی در مدت زمانی حدودا ۸ دقیقه از صفر درصد به ۱۰۰ درصد می رسد.البته شایعات دیگری نیز وجود دارد که این گوشی هوشمند ممکن است به شارژ بی سیم ۵۰ واتی نیز مجهز باشد.هرچند شیائومی نسبت به فاش شدن این اخبار واکنشی نشان نداده اما نشانه ها حاکی از آن است که عرضه اولین سری شیائومی ۱۳ اولترا در ماه های آبان و آذر خواهد بود.

براساس شایعاتی که درباره سایر اعضای این سری منتشر شده است،شیائومی ۱۳ پرو بعدی مجهز به یک صفحه نمایش میکرومنحنی بینهایت چهارجهته ۶٫۷ اینچی E6 سامسونگ با وضوح ۲K و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی خواهد بود.نسخه معمولی شیائومی ۱۳ نیز دارای یک صفحه نمایش ۲٫۵ بعدی منعطف ۶٫۳۶ اینچی با حاشیه های اندک و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز خواهد بود.